Zamów bezpłatną wycenę projektu
+48 535 829 457

Płytki dekoracyjne

Wybierając płytki czy to do łazienki czy kuchni, stajemy przed wyborem ich rozmiaru. Wbrew pozorom wybór nie jest łatwy, bo kształtów i rozmiarów płytek jest na prawdę mnóstwo, a każda z nich stwarza inne możliwości aranżacji pomieszczenia.

Pierwsze skojarzenie ze słowem „płytki” często jest dla wielu osób jednoznaczne – bure kafelki, którymi kiedyś była wyłożona kuchnia i łazienka. Wspomnienia z dzieciństwa oraz ze wczesnej młodości często zapadają w pamięć na tyle, że tworzą z nich prawdziwą traumę. Jednak każdy kto odwiedził w niedalekiej przeszłości sklep budowlany oraz mijał alejkę z kafelkami, chyba nie musi być przekonywany jak bardzo design tych produktów poszedł do przodu. Większość marek ma w swojej ofercie zarówno płytki o minimalistycznym, prostym designie, jak i takie, które przypominają małe dzieła sztuki. Z niektórych można tworzyć rozmaite mozaiki, które wprowadzą do przestrzeni prawdziwego ducha artyzmu.

Dużą popularnością cieszą się podłużne płytki 25×75 cm. Mogą być one stawiane w pionie lub poziomie, choć zdecydowanie częściej widzi się je w tej drugiej opcji. Przez swój prostokątny kształt wydłużają pomieszczenie i sprawiają, że jest większe. Świetnie sprawdzą się zatem do mniejszych łazienek. W tym rozmiarze często produkowane są tzw. dekory, a mianowicie płytki zdobione, które są dodatkowym elementem kładzionym tylko w niewielkiej części ściany. Takie płytki mogą posiadać np. motyw kwiatowy, orientalne zdobnictwo lub geometryczne wzory. Właściwie w zależności od stylu, który chcemy wprowadzić do naszej łazienki, możemy wybrać odpowiadający mu deseń. Wybór jest ogromny, zatem na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego i pasującego do jego projektu.