Zamów bezpłatną wycenę projektu
+48 535 829 457

Wybór płytek do kuchni

Wybierając płytki do kuchni, zazwyczaj kierujemy się nie tylko walorami estetycznymi, ale również praktycznością. Kuchnia to miejsce, które jest intensywnie użytkowane, dlatego musi być przystosowana do tego, by można było ją również szybko posprzątać. Dlatego wybierając płytki ceramiczne do kuchni powinniśmy zwrócić uwagę na ich walory funkcjonalne. Z pewnością pokryte nimi powierzchnie będą często myte, dlatego dobrym wyborem są kafelki niezbyt szorstkie i wygodne w utrzymaniu higieny tak ważnej w pomieszczeniu w którym następuje obróbka żywności.

Dobre płytki są starannie wykonane, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ważnym parametrem jest nasiąkliwość wodna, gdyż pomieszczenia kuchenne często mocno parują podczas gotowania. Kierując się użytecznością nie można zapominać o funkcji estetycznej. Spośród ogromnego wyboru rozmiarów, kolorów i wzorów każdy może znaleźć coś pasującego do swojej wizji wystroju pomieszczenia. Dobrze zwrócić uwagę na kafle dekoracyjne, które spełniają rolę ozdobną i przykuwają uwagę często pięknym wykonaniem. Do położenia płytek kuchennych warto zatrudnić sprawdzonego specjalistę, który swoją pracę wykona starannie. Doradzi również podczas wyboru materiałów. Jest to ważne, gdyż na uporządkowanym wzorze kafelków każde uchybienie i nierówność są bardzo widoczne.

Podstawą praktycznych płytek jest jasny kolor, na którym nie widać smug i brudu. Ponadto, ważne by płytki miały nierównomierna powierzchnię bez większego połysku, który narażony jest na odbite tłuste palce. W kuchni sprawdzą się płytki o dużych rozmiarach – jednocześnie będzie mniej fug, które szybko się brudzą i wyglądają zwyczajnie nieestetycznie. Dodatkowo duże płytki na podłodze są bardzo eleganckie i pasują do większości wnętrz. W modzie są bardzo praktyczne płytki imitujące drewno o różnych odcieniach. Takie płytki produkuje firma Paradyż. Maloe – bo tak nazywa się kolekcja, będzie pasować do każdego wnętrza. Sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale i łazience, korytarzu lub salonie. Dzięki takim kafelkom, pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne.